Naprawa laptopa po zalaniu

Zalany komputer naprawa w Accexpert Lublin

W przypadku zalania laptopa istotne jest to, by jak najszybciej podjąć działania w celu zminimalizowania szkód. Przede wszystkim na początku należy odłączyć komputer od źródła zasilania i wyjąć baterię, dzięki czemu można zapobiec dalszym uszkodzeniom. Kolejnym krokiem  powinno być przeniesienie laptopa do dobrze wentylowanego pomieszczenia i pozostawienie go do wyschnięcia na powietrzu przez co najmniej 24 godziny. W tym czasie NIE WOLNO próbować włączać laptopa, ponieważ może to spowodować jeszcze większe uszkodzenia. Jeśli po 24 godzinach laptop nadal jest mokry, można spróbować wysuszyć go samodzielnie. Po pierwsze należy usunąć resztki wody z powierzchni za pomocą czystej szmatki. Następnie użyć odkurzacza z przystawką do węża, aby wyssać wodę z wnętrza laptopa. Warto pamiętać o tym, aby każdy zakamarek został solidnie przeszukany, ponieważ nawet niewielka ilość wody może spowodować poważne problemy. Po usunięciu jak największej ilości wody można umieścić laptopa w miejscu o dobrym przepływie powietrza. Wentylator pomoże przyspieszyć proces suszenia. Przed ponowną próbą włączenia laptopa należy pozostawić go do wyschnięcia na co najmniej 48 godzin. Gdy laptop będzie całkowicie suchy, zaleca się oddać go do profesjonalnego serwisu komputerowego, w którym doświadczeni fachowcy zdiagnozują ewentualne problemy i  dokonają naprawy laptopa po zalaniu. Mamy duże doświadczenie w naprawianiu zalanych komputerów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje urządzenie jest w dobrych rękach.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naprawy laptopa po zalaniu? Zadzwoń do nas, a my z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy szczegóły oferty.

Co należy zrobić po zalaniu laptopa?

Dzięki pracy w serwisie zdajemy sobie w pełni sprawę jak często zdarza się zalanie komputera. Czy to kawą, herbatą, piwem no i czasem wodą.

Wynika z tego, że najczęstszą przyczyną zalania laptopa jest konsumowanie przy nim posiłku, a dopiero później są to wypadki losowe innego typu. Radzimy więc zachować bezpieczną odległość kubków z piciem i innych tego typu źródeł cieczy od sprzętu komputerowego. Pracując i popijając kawę znajdźmy sobie takie miejsce na kubek, aby nie możliwe było przewrócenie go szybko sięgając po mysz komputerową. Najlepiej żeby w razie przewrócenia, ciecz nie miała możliwości dostać się do notebooka, na jego klawiaturę czy innymi szczelinami w obudowie. Gdy już to się jednak stanie nasz laptop może ulec poważnej awarii wymagającej wymiany drogich podzespołów komputera, które może wymienić tylko fachowy serwis.

Gdy na laptop wylał się coś, trzeba przede wszystkim odłączyć natychmiast wszystkie źródła zasilania, tj. baterię i zasilacz. Aby nie dopuścić do zwarcia w obwodach komputera, co niewątpliwie skończy się kosztowną naprawą i wymianą części.

Gdy prąd został wyłączony, należy w zależności od potrzeby wylać i wytrzeć ciecz z wszystkich możliwych miejsc. Jest jednak bardziej niż pewne, iż część płynu wpłynęła do wnętrza komputera. Wymaga od rozebrania i dokładnego wysuszenia wszystkich podzespołów. Częstą lecz jeszcze mało poważna naprawą po zalaniu jest wymiana klawiatury w laptopie. Aby mieć pewność, że komputer zostanie profesjonalnie osuszony warto zlecić to serwisowi komputerowemu, który nie tylko wysuszy go, ale i sprawdzi czy nie nastąpiła jakaś awaria. Może trzeba będzie coś wymienić, bo naprawa często jest nie możliwa lub nieopłacalna.

Zawsze jest jednak możliwe, że tylko po osuszeniu komputer zadziała jak dawniej.

Naprawa dysku po zalaniu komputera / laptopa.

Woda może być bardzo niebezpieczna dla urządzeń elektronicznych. Nie trzeba studiować informatyki, aby to wiedzieć. Na ryzyko uszkodzenia będącego skutkiem zalania cieczą narażony jest również dysk twardy. Za najbardziej niebezpieczną dla komputerów uznaje się słoną wodę morską. Jednak również inne płyny mogą spowodować wystąpienie poważnego problemu. Zalanie dysku grozi utratą istotnych danych. Mogą to być zarówno informacje ważne dla osoby kierującej własna firmą, jak też notatki studenta, który bez dostępu do nich będzie miał poważny problem ze zdaniem egzaminu. Co zrobić w sytuacji, gdy doszło już do kontaktu urządzenia elektronicznego z wodą i w związku z tym prawdopodobne jest uszkodzenie dysku twardego? Należy szybko skontaktować się ze specjalistą, który ma doświadczenie w naprawie sprzętu elektronicznego. Samodzielne działanie może pogorszyć sytuację i spowodować, że odzyskanie cennych dla Ciebie danych nie będzie już możliwe. Pamiętaj o tym, aby nie próbować otwierać obudowy dysku. Specjaliści zdecydowanie to odradzają. Pojawia się wtedy ryzyko kontaktu niezwykle wrażliwych na czynniki zewnętrzne talerzy dysku twardego z cząstkami unoszącymi się w powietrzu. Efektem tego może być brak możliwości odzyskania danych nawet dla doświadczonego specjalisty z cieszącego się znakomitą opinią zakładu oferującego naprawę komputerów. Dysk twardy to niezwykle wrażliwe miejsce, które uszkodzić jest niezwykle łatwo. Konieczne jest więc zachowanie daleko idącej ostrożności. Dotyczy Cię problem opisany w tym krótkim artykule? Potrzebujesz profesjonalnej pomocy?

Naprawimy twój zalany laptop lub komputer stacjonarny – Acc Expert Lublin
SERWIS KOMPUTEROWY | NAPRAWA KOMPUTERÓW | LAPTOPÓW | LUBLIN | ODKUP | MODERNIZACJA

Copyright © ACCEXPERT 2010- 2023
Polityka prywatności
Projekt i realizacja sideline.pl