Konserwacja układu chłodzenia

Skuteczne i dokładne czyszczenie laptopa, komputera, wentylatorów, układu chłodzenia – w ACCEXPERT Lublin.

Układ chłodzenia w komputerze to system, który pełni bardzo ważną funkcję odprowadzania nadmiaru temperatury z niezwykle istotnych podzespołów laptopa – procesora oraz karty graficznej. W laptopach bardzo często znajduje się chłodzenie aktywne, ale można znaleźć również takie, które wyposażone są w chłodzenie pasywne. W laptopie pomiędzy układem chłodzenia, a chłodzonym elementem umieszczana jest specjalna pasta, za pomocą której można wypełniać mikro nierówności w miejscu stykania się z radiatorem. Wpływa to na zwiększenie powierzchni oddawania ciepła. Ważne, by dokonać konserwacji układu chłodzenia, co ma wpływ na sprawne działanie urządzenia. Czynność ta polega na dokładnym wyczyszczeniu wentylatora lub  wentylatorów,  radiatora i na wymianie termopadów i past przewodzących. Warto pamiętać o tym, by powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom, którzy stosują tylko najwyższej jakości pasty i termopady, a także dokładnie czyszczą wnętrze laptopa z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Kiedy warto oddać laptopa do konserwacji układu chłodzenia? Przede wszystkim wtedy, gdy zauważymy, że komputer zaczyna się przegrzewać lub wentylator pracuje głośniej. Dalsze bezrefleksyjne użytkowanie może prowadzić do powstania różnego rodzaju uszkodzeń. Bardzo ważnym aspektem, który znacznie wpływa na długość funkcjonowania podzespołów, jest wysokość temperatury. Należy pamiętać o tym, że im niższa ich temperatura, tym dłuższa ich praca. Jeśli dojdzie do przegrzania, procesor, mostek lub karta graficzna może uszkodzić się. Poza tym komputer  przegrzany znacznie wolniej działa.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie czyszczenia komputerów i serwisu.

 1. Czy można odzyskać dane z zepsutego komputera?
  Wszystko zależy od tego, jak poważna jest awaria. W większości przypadków pracownicy zakładu oferującego naprawę komputerów powinni sobie poradzić ze zleconym im przez klienta zadaniem. Osoby zatrudnione w takich miejscach widziały już wiele i mogą opowiedzieć o dużej ilości trudnych przypadków. Pamiętaj o tym, aby na wszelki wypadek tworzyć zapasowe kopie danych. W momencie wystąpienia poważnej awarii będziesz wtedy spokojniejszy. Brak możliwości odzyskania danych zaistnieje tylko wtedy, gdy urządzenie zostanie całkowicie zniszczone, co zdarza się raczej rzadko.
 2. Czy można naprawić zalany laptop i co zrobić, gdy do tego dojdzie?
  Pamiętaj o tym, że największe niebezpieczeństwo dla wszelkich urządzeń elektronicznych stanowi woda morska. Jeżeli zabierasz laptopa ze sobą nad morze zachowuj szczególną ostrożność w czasie korzystania z niego oraz telefonu. W przypadku zalania urządzenia taką wodą nawet najlepszy fachowiec może nie być w stanie uratować sprzętu elektronicznego. Lepiej nie doprowadzić do tego, aby musiał zmierzyć się z takim wyzwaniem. Twój laptop został zalany wodą mineralną, kawą, sokiem lub herbatą? Jak najszybciej odłącz zasilanie a potem postaraj się osuszyć urządzenie za pomocą miękkiego, delikatnego materiału. Stosowanie suszarki nie jest tutaj wskazane wbrew temu, co mówią anonimowe porady, które można znaleźć w internecie.
 3. Czy można przenieść dysk ze starego laptopa na nowego?
  Tak, ale należy zlecić to zadanie profesjonaliście. Jeżeli sam się za to zabierzesz może się okazać, że utracone zostaną ważne dane. Nie ryzykuj wystąpienia takiej sytuacji i od razu skontaktuj się z fachowcem. Specjaliści zalecają właśnie takie rozwiązanie.
 4. Jakich usterek komputera nie da się naprawić?
  Kiedy uszkodzeniu ulega płyta główna, musisz niestety pomyśleć o zakupie nowego urządzenia. W takiej sytuacji nie pomoże nawet najlepszy fachowiec od lat pracujący w zakładzie oferującym naprawę komputerów i innych urządzeń elektronicznych.
 5. Na czym polega konserwacja układu chłodzenia?
  Należy wymienić na nowe te elementy układu chłodzenia, które nie działają prawidłowo. Najlepiej, aby zajął się tym profesjonalista. Amator nie posiadający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia raczej nie będzie w stanie poradzić sobie z realizacją tego zadania.

Dlaczego warto zlecić czyszczenie laptopa lub komputera stacjonarnego naszemu serwisowi?

Szukasz serwisu zajmującego się konserwacją układu chłodzenia? Sprawdź naszą ofertę! Jesteśmy profesjonalnym zespołem ekspertów, wyróżniających się dużym doświadczeniem, fachową wiedzą i zaangażowaniem. Zdecydowanie możesz mieć pewność, że Twój laptop jest w dobrych rękach. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty?

Czyszczenie i konserwacja laptopów i komputerów w ACCEXPERT Lublin – zadzwoń!


Pytania i odpowiedzi

Czy można u was zakupić części zamienne do komputerów?

Tak, aczkolwiek ograniczamy się tutaj jedynie do podzespołów komputerowych. Nie dystrybuujemy podzespołów elektronicznych.

Sprzęt jakich producentów jesteście w stanie obsłużyć?

Serwisujemy sprzęt komputerowy praktycznie wszystkich dostępnych na rynku marek.

Czy oferujecie usługi serwisu komputerowego dla instytucji edukacyjnych?

Tak. Obsługujemy również placówki edukacyjne.

Czy zajmujecie się naprawą sprzętu elektronicznego innego niż komputery?

Tak. Trafia do nas elektronika różnego typu, aczkolwiek decyzję o tym, czy będziemy w stanie podjąć się danej naprawy, podejmujemy na podstawie diagnozy w naszym serwisie.

Jak mogę skontaktować się z serwisem komputerowym w razie problemów?

Można się skontaktować z nami na 3 sposoby. Najlepszym i najszybszym sposobem kontaktu z nami jest zalogowanie się w naszym systemie online i przesłanie zgłoszenia za jego pośrednictwem. Można do nas również zadzwonić na numer telefonu +48 535 001 860 lub wysłać maila na adres serwis@accexpert.pl

Czy istnieje jakaś inna forma dostarczenia sprzętu do serwisu poza dostarczaniem go osobiście?

Tak. Dzięki dedykowanemu systemowi online jesteśmy w stanie zaoferować usługę ”door to door” gdzie, klient po zalogowaniu się do systemu i złożeniu zamówienia z odbiorem uszkodzonego sprzętu przez kuriera jedyne co musi zrobić to zapakować sprzęt i wydać go kurierowi, całą resztą zajmujemy się obsługa naszego serwisu.

Jakie rodzaje problemów komputerowych naprawiacie?

Wykonujemy pełne spektrum napraw serwisowych, od usuwania prostych usterek z oprogramowaniem po naprawę skomplikowanych usterek elektroniki.

Ile kosztuje wstępna diagnoza problemu?

Podstawowa diagnoza sprzętu kosztuje u nas 100 zł i jest ona warunkowo bezpłatna, jeśli klient decyduje się usunąć zdiagnozowaną usterkę w naszym serwisie.

Czy udzielacie gwarancji na świadczone usługi?

Tak, standardowa gwarancja na wykonane przez nas prace to 3 miesiące.

Jak długo trwa przeciętna naprawa komputera?

Czas realizacji naprawy jest uzależniony od stopnia skomplikowania i zapotrzebowania na niezbędne podzespoły, które niekiedy musimy pozyskać bezpośrednio od producentów. W standardowych przypadkach jest to 1-3 dni roboczych.

Czy świadczycie usługi przeglądu oraz konserwacji komputerów?

Tak, w celu utrzymania sprzętu w dobrej kondycji, zgodnie z zaleceniami producentów laptopów czy komputerów taki przegląd powinien być dokonywany regularnie i my taką usługę wykonujemy w naszym serwisie. Szczególnie ważne jest, aby taką okresową konserwację wykonywać, kiedy dany sprzęt nie jest już objęty gwarancją producenta.

Czy oferujecie umowy serwisowe dla firm?

Tak, jedna z form współpracy jak ofertujemy naszym klientom jest stała obsługa serwisowa w formie abonamentu.

Czy istnieje możliwość uzyskania szacunkowej wyceny naprawy przed jej rozpoczęciem?

Tak. Przy każdym zgłoszeniu, zanim podejmiemy jakiekolwiek działania klient otrzymuje dokładny koszt naprawy zdiagnozowanej usterki.

Jakie są wasze kwalifikacje i doświadczenie w dziedzinie serwisu komputerowego?

Trzon naszego zespołu stanowią inżynierowie oraz technicy, którzy swoja wiedzę oraz doświadczenie gromadzili na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Czy przeprowadzacie diagnostykę sprzętu przed potwierdzeniem problemu?

Tak. Pierwszym etapem obsługi każdego zlecenia jest dokładna diagnoza zgłoszonej usterki.

Czy serwisujecie również tablety i smartfony?

Tak. Serwisujemy na co dzień również tablety oraz smartfony. Najczęstszymi usterkami, które usuwamy są wymiany rozbitych ekranów, naprawy gniazd ładowania czy usuwanie problemów z płytami głównymi.

Czy oferujecie usługi naprawy sprzętu Apple?

Tak. Serwisujemy na co dzień również urządzenia marki Apple. Tak jak w przypadku smartfonów innych marek najczęstszymi usterkami, które usuwamy są wymiany ekranów, naprawa gniazd oraz naprawy płyt głównych.

Czy można śledzić postęp naprawy online?

Tak. Posiadamy własny dedykowany system online, dzięki któremu każdy klient może samodzielnie śledzić postępy realizacji swojego zlecenia.

Czy oferujecie usługi modernizacji komputerów?

Tak. Jest to usługa, która bardzo często wykonujemy w naszym serwisie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dostępowi do wielu krajowych oraz zagranicznych dystrybucji jesteśmy w stanie dobrać, dostarczyć oraz skonfigurować nawet najbardziej wyszukane rozwiązania.

Czy przeprowadzacie inspekcje bezpieczeństwa komputerowego dla firm?

Tak. Jedną z usług jakie oferujemy są audyty bezpieczeństwa dla firm.

Zadzwoń Napisz do nas


SERWIS KOMPUTEROWY | NAPRAWA KOMPUTERÓW | LAPTOPÓW | LUBLIN | ODKUP | MODERNIZACJA
projekt unijny

Copyright © ACCEXPERT 2010- 2024
Polityka prywatności
Projekt i realizacja sideline.pl
Translate »