Konserwacja układu chłodzenia

Skuteczne i dokładne czyszczenie laptopa, komputera, wentylatorów, układu chłodzenia – w ACC Expert Lublin.

Układ chłodzenia w komputerze to system, który pełni bardzo ważną funkcję odprowadzania nadmiaru temperatury z niezwykle istotnych podzespołów laptopa – procesora oraz karty graficznej. W laptopach bardzo często znajduje się chłodzenie aktywne, ale można znaleźć również takie, które wyposażone są w chłodzenie pasywne. W laptopie pomiędzy układem chłodzenia, a chłodzonym elementem umieszczana jest specjalna pasta, za pomocą której można wypełniać mikro nierówności w miejscu stykania się z radiatorem. Wpływa to na zwiększenie powierzchni oddawania ciepła. Ważne, by dokonać konserwacji układu chłodzenia, co ma wpływ na sprawne działanie urządzenia. Czynność ta polega na dokładnym wyczyszczeniu wentylatora lub  wentylatorów,  radiatora i na wymianie termopadów i past przewodzących. Warto pamiętać o tym, by powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom, którzy stosują tylko najwyższej jakości pasty i termopady, a także dokładnie czyszczą wnętrze laptopa z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Kiedy warto oddać laptopa do konserwacji układu chłodzenia? Przede wszystkim wtedy, gdy zauważymy, że komputer zaczyna się przegrzewać lub wentylator pracuje głośniej. Dalsze bezrefleksyjne użytkowanie może prowadzić do powstania różnego rodzaju uszkodzeń. Bardzo ważnym aspektem, który znacznie wpływa na długość funkcjonowania podzespołów, jest wysokość temperatury. Należy pamiętać o tym, że im niższa ich temperatura, tym dłuższa ich praca. Jeśli dojdzie do przegrzania, procesor, mostek lub karta graficzna może uszkodzić się. Poza tym komputer  przegrzany znacznie wolniej działa.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie czyszczenia komputerów i serwisu.

 1. Czy można odzyskać dane z zepsutego komputera?
  Wszystko zależy od tego, jak poważna jest awaria. W większości przypadków pracownicy zakładu oferującego naprawę komputerów powinni sobie poradzić ze zleconym im przez klienta zadaniem. Osoby zatrudnione w takich miejscach widziały już wiele i mogą opowiedzieć o dużej ilości trudnych przypadków. Pamiętaj o tym, aby na wszelki wypadek tworzyć zapasowe kopie danych. W momencie wystąpienia poważnej awarii będziesz wtedy spokojniejszy. Brak możliwości odzyskania danych zaistnieje tylko wtedy, gdy urządzenie zostanie całkowicie zniszczone, co zdarza się raczej rzadko.
 2. Czy można naprawić zalany laptop i co zrobić, gdy do tego dojdzie?
  Pamiętaj o tym, że największe niebezpieczeństwo dla wszelkich urządzeń elektronicznych stanowi woda morska. Jeżeli zabierasz laptopa ze sobą nad morze zachowuj szczególną ostrożność w czasie korzystania z niego oraz telefonu. W przypadku zalania urządzenia taką wodą nawet najlepszy fachowiec może nie być w stanie uratować sprzętu elektronicznego. Lepiej nie doprowadzić do tego, aby musiał zmierzyć się z takim wyzwaniem. Twój laptop został zalany wodą mineralną, kawą, sokiem lub herbatą? Jak najszybciej odłącz zasilanie a potem postaraj się osuszyć urządzenie za pomocą miękkiego, delikatnego materiału. Stosowanie suszarki nie jest tutaj wskazane wbrew temu, co mówią anonimowe porady, które można znaleźć w internecie.
 3. Czy można przenieść dysk ze starego laptopa na nowego?
  Tak, ale należy zlecić to zadanie profesjonaliście. Jeżeli sam się za to zabierzesz może się okazać, że utracone zostaną ważne dane. Nie ryzykuj wystąpienia takiej sytuacji i od razu skontaktuj się z fachowcem. Specjaliści zalecają właśnie takie rozwiązanie.
 4. Jakich usterek komputera nie da się naprawić?
  Kiedy uszkodzeniu ulega płyta główna, musisz niestety pomyśleć o zakupie nowego urządzenia. W takiej sytuacji nie pomoże nawet najlepszy fachowiec od lat pracujący w zakładzie oferującym naprawę komputerów i innych urządzeń elektronicznych.
 5. Na czym polega konserwacja układu chłodzenia?
  Należy wymienić na nowe te elementy układu chłodzenia, które nie działają prawidłowo. Najlepiej, aby zajął się tym profesjonalista. Amator nie posiadający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia raczej nie będzie w stanie poradzić sobie z realizacją tego zadania.

Dlaczego warto zlecić czyszczenie laptopa lub komputera stacjonarnego naszemu serwisowi?

Szukasz serwisu zajmującego się konserwacją układu chłodzenia? Sprawdź naszą ofertę! Jesteśmy profesjonalnym zespołem ekspertów, wyróżniających się dużym doświadczeniem, fachową wiedzą i zaangażowaniem. Zdecydowanie możesz mieć pewność, że Twój laptop jest w dobrych rękach. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty?

Czyszczenie i konserwacja laptopów i komputerów w ACC Expert Lublin – zadzwoń!
SERWIS KOMPUTEROWY | NAPRAWA KOMPUTERÓW | LAPTOPÓW | LUBLIN | ODKUP | MODERNIZACJA

Copyright © ACCEXPERT 2010- 2023
Polityka prywatności
Projekt i realizacja sideline.pl